SAĞLIKTA ALTERNATİF ÇÖZÜM
09 Eylül 2022

_DSC8924.JPG
_DSC8927.JPG
_DSC8931.JPG
IMG-20220902-WA0010.jpg
_DSC8936.JPG
_DSC8921.JPG
_DSC8920.JPG
_DSC8919.JPG
_DSC8916.JPG
_DSC8914.JPG
_DSC8923.JPG
SAĞLIKTA ALTERNATİF ÇÖZÜM

Hastanemizde GETAT Merkezi açıldı.

Hastanemiz bahçesinde yeşillikler içerisinde yeni yapılan polikliniklerimizde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları GETAT merkezi Uzm.Dr.Emin Tunç Demir hasta kabulüne başladı.
Yaklaşık üç ay gibi kısa bir sürede 500 hasta sınırına ulaşmıştır.
Geleneksel Tamamlayıcı Tıp uygulamalarına son zamanlarda ilgi artmıştır. Artan ilginin en önemli sebebi, yapılan tedavilerin olumlu geri dönüşler alınması ve  yapılan tedavilerin yan  etkilerinin oldukça az olmasıdır.
Proloterapi, ozon tedavisi ve PRP/CGF etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ve tüm dünyada sık kullanılan tedavi yöntemidir.
Proloterapide uyarıcı bir madde ile vücudun hasarlı ve ağrılı olan bölgesine enjeksiyonlar yapılarak, vücudumuzda doğal yollar ile kalıcı olarak tamir edilmesi amaçlanır. Bel ve boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, donuk omuz ve omuz ağrıları, tenisçi dirseği, kartal tünel sendromu, sporcu yaralanmaları ve migren gibi ağrılarda proloterapi güvenle uygulanmaktadır.
PRP tedavisi ,hastanın vücudunda çok düşük miktarda kan alınıp özel bir işlem yardımıyla plazmanın ayrıştırılması sonrasında enjeksiyon yolu ile vücuda geri verilmesi işlemidir.
PRP tedavisi dokularda yenilenme ve güçlenme sağlamaktadır.
Tendon ve bağlarda ve menüsküste iyileşme sağlar, çapraz bağlarda onarım sağlar ve uygulanan kişinin derisinde esneklik ve parlaklık sağlar aynı zamanda saç dökülmesinde etkili bir yöntemdir.
PRP nin bir üst aşması olan CGF-CD    kliniğimizde yapılmaktadır. CGF konsantre büyüme faktörleri olarak ta ifade edilebilir.CD34 ise tüm hücrelere dönüşme yeteneği olan ve kemik iliğinde yer alan hücreler olarak nitelendirilir.CD34 hücrelerinin en önemli özelliği uygulandığı doku üzerinde direk olarak o dokuya dönüşebilmektedir ve uygulamalar sonrasında yenilenme ile iyileşmesi sağlanır.
Ozon tedavisi ise kronik ağrılar, diyabetik nöropatik ağrılar, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, kronik yaralar, kronik yorgunluk, iskemik hastalıklar, bakteri ve mantar enfeksiyonları, astım ve KOAH gibi solunum yolu hastalıkları, behçet hastalığı gibi otoimmun hastalıklar,fibromyalji,romatizmal hastalıklar,migren dolaşım sistemi bozuklukları gibi durumlarda esas tedavilere ek olarak uygulanmaktadır.
GETAT ünitemizde proloterapi, ozon tedavisi ve mezoterapi yapılmakta olup her üç yöntem tek tek veya kombine şekilde kullanılarak tedavi başarısını artırmak amaçlanmaktadır.

Uzm. Doktorumuz Emin Tunç Demir   Getat üzerine eğitimlerini Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Düzce Üniversitesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp fakültelerinde başarıyla tamamlayarak belgelerini almıştır.
GETAT Merkezimizde tedavi olmak isteyen hastalarımıza Randevu ve bilgi akmak için hastanemizi telefonla aramaları yeterlidir.