İyi ki varsınız....
06 Haziran 2022

  • ENGİN ÖZTÜRK.jpg


İyi ki varsınız....

Kalbi duran genç, doktorlarımızın acil müdahalesiyle hayata döndü

7 Mayıs’ta ölümcül kalp ritim bozukluğu nedeniyle kalbi duran 21 yaşındaki vatandaş, Hastanemiz Acil Servisine getirilen hasta 112 ekibinin ve doktorlarımız Acil Tıp Uzmanlarımız Doktor Engin Öztürk ve Özgür Özen acil müdahalesiyle hayata döndü.

21 yaşında erkek,daha önce bilinen herhangi bir hastalığı olmayan,fakat acil servisimize geldiğinde ciddi ritim bozuklukları olan hastayı Hastanemiz Acil servisinde ilk müdahaleyi yapan Acil Tıp Uzmanlarımız Doktor Engin Öztürk ve Özgür Özen
“Hasta, bizlere 112 ekiplerince kalp durması ve kalp ritim bozukluğu şikayeti ile getirildi. 112 ekipleri bu hastayı aldıkları ilk an müdahalesini yapmış. 112’nin olay yerindeki müdahalesi bizim için gerçekten çok faydası oldu.Bize geldiğinde hastanın kalbi durmuş vaziyetteydi. Tansiyonu ve nabzı yoktu.Acil serviste Hem kalp masajı hem de şoklama yöntemi ile hastayı hayata döndürdük. Yaklaşık 20 dakikalık bir kalp masajıyla hastanın tansiyon ve nabzını düzelttik.
Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde,hocalarımızla ile irtibata geçerek sevk etme kararı aldık.
İlk müdahalenin ardından hastayı yolda kalbinin durma ihtimalini de göz önüne alarak kalp masajına devam edebilmek için eşlik ettik. Sonra hocalarımıza hastayı devrettik.